?>
پنجره دوجداره      طراحی ساختمان      کلینیک روانشناسی      پروفیل زد      سالن زیبایی      اجاره هیلتی      بلیط هواپیما      خرید بک لینک و رپورتاژ      قالیشویی شربت اوغلی      newsmag.press      طراحی سایت      کاشت دندان      فروش آنتی ویروس      فن کویل      خرید بازدید سایت      خرید سرور مجازی      شیشه بالکن      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بک لینک     
20 خاصيت معجزه آساي گياه خولنجان ( خسرودار ) براي سلامتي بدن  ابن سينا ابن سينا .

ابن سينا

20 خاصيت معجزه آساي گياه خولنجان ( خسرودار ) براي سلامتي بدن

خولنجان يك گياه با طبع گرم و خشك و از خانواده زنجبيل ، بومي جنوب شرقي آسيا مي باشد . استفاده از خولنجان در طب سنتي بسيار رايج بوده و داراي قدمتي طولاني است .
استفاده از خولنجان به دليل دارا بودن فاكتور ACA ميتواند از اين نوع آسيب هاي شناختي جلوگيري كند . اين گياه داراي خواص ضد التهابي قوي است و همين عامل آن را به معجزه اي براي مغز مبدل مي كند .
خولنجان چرخه بازگشت آلفا پروتئين TNF را مهيا مي كند و از اين طريق با افسردگي مقابله مي كند . التهاب مزمن و واكنش زياد آلفا پروتئين ها از عوامل موثر در افسردگي است كه به تازگي به آن پرداخته مي شود .
استفاده از دمنوش خولنجان ميتواند تا حد زيادي سبب تمدد اعصاب و افزايش تمركز افراد شود . اين عامل ميتواند به عنوان محرك براي مقابله با بيماري هاي عملكردي مانند آلزايمر و افسردگي باشد .
20 خاصيت معجزه آساي گياه خولنجان ( خسرودار ) براي سلامتي بدن
14 ) بهبود سيستم ايمني بدن و جلوگيري از ايدزمصرف مستدام از ريشه گياه خولنجان سبب ميشود بدن در برابر عوامل ميكروبي و بيماري زا مقاومت نشان دهد.
در يكي از مهم ترين تحقيقات انجام شده بر روي اين گياه مشخص شده است كه به طور باور نكردني قادر است بر روي تعداد زيادي از باكتري هاي شناخته شده مانند سالمونلا ، ليستريا و كلستريديم كه قادر به آلوده كردن مواد غذايي هستند تاثير بگذارد .
خولنجان حتي ميتواند با E.Coli مقاوم در برابر آموكسي سيلين نيز مقابله كند و چند ديگر از مواد مقوام در برابر اين ماده را وادار به وارنه شدن عكس العمل خود در برابر اين آنتي باكتري كند .
اضافه كردن مقداري از پودر اين گياه به غذاهاي در حال پخت ميتواند بسياري از عوامل بيماري زا را كنترل كند .استفاده از پودر خلنجان به عنوان ادويه در طبخ غذاهاي با طبع سرد مخصوصا غذاهاي دريايي بسيار مفيد است .
زيرا از آنجايي كه طبيعت خلنجان گرم و خشك است كاملا ميتواند تعادل را بين سردي و گرمي ايجاد كند .خولنجان سيستم ايمني بدن را تقويت ميكند و از ابتلا به بيماري هايي نظير HIV ممانعت مي كند .
همانطور كه ميدانيد ايدز ، به شدت سيستم ايمني بدن را درگير و تضعيف مي كند .در دوره ابتلا به اين بيماري نيز مصرف خولنجان تا حد زيادي از عوارض آن و آسيب هاي بعدي جلوگيري مي كند .
15 ) بهبود تب هاي خفيف با عصاره خولنجانگياه نيلاومبو گياهي است كه بومي مناطق شرق آسيا مانند هند و سريلانكا مي باشد . اين گياه مدت هاست كه به عنوان يك دارو گياهي براي درمان تب و بسياري از بيماري ها مورد استفاده است .
براي درمان تب هاي خفيف ميتوانيد از اين متد بهره بگيريد :
مقدار يك فنجان آب را بر روي چند تكه از ريشه خولنجان ريخته و اجازه دهيد تا به آرامي بجوشد .هنگامي كه مقدار آب نصف شد آن را از حرارت برداريد و 5 الي 6 برگ از نيلاومبو را به آن اضافه كنيد .اين دمنوش را روزي 2 تا 3 بار مصرف كنيد تا تب به كلي درمان شود .

149 كالري15 گرم كربوهيدرات2 گرم فيبر1 گرم پروتئين1 گرم چربي4 گرم ويتامين Cجادويي ترين خواص خولنجان را بشناسيد !در اين قسمت سعي داريم تا محبوب ترين و مهمترين خواص خولنجان را با شما به اشتراك بگذاريم . خواص اين گياه در حوزه هاي مختلفي قابل بررسي است و حرف هاي زيادي براي گفتن دارد .
در اين مقاله به تعدادي از مهمترين اين خواص اكتفا ميكنيم .
افزايش مقدار اسپرم و بهبود كيفيت آنافزايش ميل جنسيبهبود گوارشافزايش ميزان گردش خونجلوگيري از ابتلا به تومور و سرطانبهبود عملكرد شناختيبهبود سيستم ايمني بدن و جلوگيري از ايدزبهبود تب هاي خفيفكاهش كلسترول خوناز بين برنده حالت تهوعكمك به سلامت پوستكمك به سلامت مو1 ) افزايش مقدار اسپرم و بهبود كيفيت آن :در طي تحقيقات انجام شده بر روي مردان بالغ و سالم در سال 2014 نتايجي مهيج از تاثير اين گياه منتشر شد .
استفاده از خولنجان و مشتقات آن قادر است ميزان اسپرم را در آقايان تا 3 برابر افزايش دهد ! اين ماده نه تنها بر روي مقدار اسپرم توليدي بلكه بر روي كيفيت آن نيز تاثير محسوسي مي گذارد .
مصرف دم كرده خولنجان و يا عصاره ريشه ، ميزان تحرك اسپرم ها را تاحد زيادي افزايش ميدهد و بر روي قدرت بارور سازي آن ها تاثير مستقيم خواهد داشت و ضامن سلامت اسپرم است .
براي تقويت اسپرم ميتوانيد به شيوه زير از گياه خولنجان بهره ببريد :
25 گرم از ريشه خولنجان را پودر كرده و نصف اين مقدار پودر زنجبيل مخلوط كنيد .اين تركيب را به مقدار 500 گرم پسته آسياب شده اضافه كنيد و روز 3 قاشق كوچك از آن را ميل كنيد .اين تركيب به سرعت بر روي كيفيت و مقدار اسپرم آقايان تاثير مي گذارد و قدرت باروري را افزايش خواهد داد .2 ) افزايش ميل جنسيگياه خولنجان داراي طبعي گرم و تند است ، دقيقا همان چيزي كه با ميل جنسي رابطه مستقيم دارد . افرادي كه داراي طبع سرد هستند معمولا با مشكلات زيادي پيرامون بي ميلي جنسي مواجهند .
بنابراين استفاده از مواد غذايي كه فرد را در جهت گرم شدن طبع بدن پيش ببرد منجر به رفع اين مشكل ميشود . استفاده از دمنوش خولنجان ميتواند در خانم ها و آقايان جرقه اي براي گرم شدن روابط عاطفي باشد .
استفاده از خلنجان باعث افزايش زمان نعوظ در آقايان ميشود و از زود انزالي جلوگيري ميكند . با افزايش ميزان اسپرم در آقايان و درمان زود انزالي ، اعتماد به نفس بالا رفته و آرامش در رابطه حاكم مي شود .
بنابراين اين گياه علاوه بر بهبود شرايط محيطي ، به آرامش رواني زوجين نيز كمك مي كند .براي استفاده از گياه خولنجان در جهت افزايش ميل جنسي ميتوانيد به طرق زير عمل كنيد :
مقدار مساوي از پودر هاي سورنجان ، خولنجان و دارچين را مخلوط كرده و دم كرده آن را مصرف كنيد .آسياب شده خولنجان را در يك ليوان شير تازه ريخته و با حرارت ملايم به جوش آوريد و مصرف كنيد .با استفاده از اين متد ميتوان ميزان ميل جنسي را در آقايان افزايش داد و هم زمان نعوظ را بالا برد .
3) بهبود گوارش با مصرف خولنجانشايد بتوان قديمي ترين مورد استفاده از گياه خولنجان كاربرد آن براي رفع مشكلات گوارشي دانست .اين ماده بسيار قوي در رفع نفخ و درد شكم تاثير شگفت انگيزي دارد و به سرعت باعث بهبود خواهد شد .
16) تاثير خولنجان بر كاهش كلسترول خونامروزه ابتلا به چربي خون و داشتن كلسترول بالا امري عادي است كه به سادگي در جوامع پديدار شده است .چربي بالا سبب ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي خواهد شد كه يكي از علل اصلي مرگ و مير در جهان است .
20 خاصيت معجزه آساي گياه خولنجان ( خسرودار ) براي سلامتي بدن
خواص گياه خولنجان و يا خسرو دار + خواص خولنجان در طب سنتيدر كشور هايي مانند هندوستان ، اندونزي و مالزي ، خولنجان و مشتقات آن در زمينه هاي مختلف به كار ميرود .به طور كلي ريشه هاي گياه را خشك و آسياب مي كنند و از پودر آن در نوشيدني ها و غذا ها استفاده ميكنند .
البته استفاده از ريشه تازه ، برگ ها و دانه خولنجان نيز بسيار رايج است و در كشورهاي آسيايي محبوب است .استفاده از خولنجان اما اين روز ها محدود به آسيا نبوده و در كشورهاي اروپايي نيز رواج يافته است .
گياه مذكور داراي خواصي باور نكردني و شگفت آور است كه به آن ها خواهيم پرداخت .گياه خولنجان براي مبارزه با نقرس ، درد مفاصل و آرتريت و استخوان درد به صورت عمده مورد استفاده قرار ميگيرد .
حتي درد كمر و درد هاي سياتيك را نيز درمان مي كند و براي افراد سالمند گزينه خوبي است .
نگه داشتن خولنجان در دهان و خوردن پورد خولنجان ميتواند لكنت زبان را درمان كند !دانستني هايي درباره تركيبات ساختاري خولنجاناين گياه كه از خانواده اي گرم و تند است داراي مقادير زيادي كالري مي باشد .
همچنين مقادير سديم ، آهن ، ويتامين هاي A و C ، تركيبات فيتوشيميايي مانند بتا-سيترسترول مي باشد .تركيبات موجود در 100 گرم از ريشه گياه بدين صورت است :
استفاده از آن حتي ميتواند حالت تهوع ، درد معده ، اسهال و سكسكه را نيز برطرف كند .براي اينكار ميتوانيد مقداري از پودر ريشه خولنجان را در نوشيدني گرم حل كرده و ميل فرماييد .
اين دقيقا همان متدي است كه از زمان هاي دور در كشورهاي آسيايي و شرقي از آن بهره برده اند .البته مصرف عصاره ريشه تازه گياه نيز ميتواند مفيد واقع شود هرچند كه طعمي تند و زننده خواهد داشت .
استفاده از خولنجان ميتواند اسيد معده را در برخي افراد افزايش دهد و سبب مشكلاتي شود . بنابراين استفاده از اين گياه در افرادي كه دچار ضخم معده يا آسيب ديدگي دستگاه گوارش هستند مجاز نيستدر اين افراد بهتر است كه از خواص زنجبيل براي درمان مشكلات گوارشي استفاده شود .خولنجان بوي بد دهان را از بين ميبرد و باعث كاهش تورم روده و سوداي بدن مي شود .
استفاده از جوشانده خولنجان راهي بي ضرر براي كاهش وزن و لاغري مي باشد .براي افرادي كه دچار دل درد هاي مداوم و ترش كردن معده هستند يا افراد دچار تكرر ادرار بسيار مفيد خواهد بود .
4 ) افزايش ميزان گردش خونمصرف خولنجان سبب بهبود گردش خون در بدن و بيرون راندن سموم بدن از اين طريق مي شود .اين عملكرد خلنجان در بدن سبب بهبود تغذيه و اكسيژن رسانن به مناطق مختلف بدن مي شود.
حتي ميزان مواد مغذي دريافتي توسط بيروني ترين لايه هاي پوست نيز تا حد قابل ملاحظه اي افزايش مي يابد .
بدين ترتيب مواد موجود در اين گياه به راحتي از پوست در برابر عوامل ميكروبي و آلودگي ها محافظت ميكند .از طرفي از تاثير راديكال هاي آزاد بر پوست مي كاهد و سبب افزايش انعطاف پذيري آن مي شود .
5 ) جلوگيري از ابتلا به تومور و سرطانيكي از خواص بالقوه گياه استثنائي خولنجان ، كه زمينه ساز شروع تحقيقات گسترده اي شده است ،تاثير آن در پيشگيري و حتي درمان تعداي از سرطان هاي رو به رشد در جوامع بشري است .
20 خاصيت معجزه آساي گياه خولنجان ( خسرودار ) براي سلامتي بدن
6) جلوگيري از ابتلا به سرطان معده با مصرف خولنجانيكي از موارد بررسي شده از تاثير خولنجان ، در رابطه با سرطان معده است كه نتايج تعجب برانگيزي داشت .
در اين بررسي با استفاده از اين گياه ، پس از گذشت تنها 48 ساعت ،سلول هاي سرطاني معده از بين رفتند !
7) تاثير خولنجان در جلوگيري از سرطان خونسرطان خون حاد تك سلولي ، نوعي سرطان با پيشروي بسيار سريع است و از استخوان ها آغاز ميشود . در طي بررسي ها انجام شده ، اين سلول هاي سرطاني در معرض عصاره خولنجان قرار گرفتند ،
تا راهي براي درمان بيماري با مواد طبيعي و بدون عوارض شديد شيمي درماني پيدا كنند .هرچند اين گفته در حد يك ايده است ولي تحقيقاتي در جامائيكا نشان داد اين گياه ميتواند در درمان موثر باشد .
تحقيقات بيشتر مورد نياز است تا به نتايج قابل استنادي دست پيدا كنيم ولي اميد هاي زيادي به نتايج مثبت وجود دارد .

10) جلوگيري از ابتلا به سرطان مجراي صفراوياين سرطان نوعي تهاجمي از رشد تومور ها در مجراي صفراوي است كه كبد را به روده كوچك متصل ميكند . اين بيماري بيشتر در نواحي گرمسيري و به ويژه كشور تايلند در آسياي شرقي شايع است .
آزمايش هاي انجام شده بر روي گروهي از موش ها نتايج اميدوار كننده اي به همراه داشت . طول عمر موش ها افزايش يافت و ميزان رشد سلول هاي سرطاني نيز كاهش يافت
به علاوه عارضه جانبي خاصي نيز به همراه نداشته است .
11) عصاره خولنجان براي دفع سرطان كبديكي از مهم ترين مشكلاتي كه پس از ابتلا به سرطان رخ مي دهد ، رشد بيش از حد سلول هاي سرطاني
و رخنه كردن آنها به ساير ارگان هاي بدن است و اين مشكل درمورد سرطان كبد بسيار وخيم است .
طبق مطالعاتي كه در تايوان صورت گرفته است استفاده از عصاره خولنجان نوعي سرطان كبد را با جلوگيري كردن از اتصال سلول هاي سرطاني به ساير سلول ها كنترل و از پيشرفت آن جلوگيري ميكند .
11) جلوگيري از ابتلا به سرطان روده بزرگعصاره خولنجان در جلوگيري از تكثير سلول هاي دو نوع از سرطان روده بزرگ موثر عمل مي كنند .
12) خولنجان در درمان سرطان پانكراسيكي ديگر از بيماري هايي كه خولنجان در توقف رشد سلول هاي آن نقش دارد سرطان پانكراس است . اين گياه هم چنين مسير هاي ژني مسئول تكثير سلول هاي سرطاني را نيز سركوب ميكند .
13) بهبود عملكرد شناختي با خولنجانيكي از ويژگي هاي منحصر به فرد گياه خولنجان ، كمك به تقويت حافظه و بهبود عملكرد مغزي است . به مرور زمان و سالخوردگي ، افراد دچار نوعي اختلالات در عملكرد هاي مغزي مي شوند .
8) دوري از سرطان سينه با خولنجانطي تحقيقات انجام شده در كشورمان در سال 2014 ، مشخص شد عصاره خولنجان ميتواند باعث از بين رفتن بافت سلول هاي سرطاني سينه آن هم بدون آسيب رساندن به سلول هاي بنيادي سالم شود .
در مطالعه ديگري در كشور چين از اين گياه براي تحريك سلول هاي سرطاني به از بين رفتن استفاده شده است .
خواص ضد التهاب اين گياه ميتواند در از بين بردن التهاب نوك پستان نيز موثر باشد . آزمايشات انجام شده نشان مي دهند كه تركيبات فيتو مواد معدني موجود در خولنجان سبب كاهش تورم نوك پستان آن هم بر اثر شير دهي خواهد شد .
9) سرطان پوستتحقيقات انجام شده در دانشگاهي در تايوان تاثير سه تركيب حاوي خولنجان را بر سرطان پوست بررسي كرد .
هر سه تركيب به طرز شگفت آوري داراي تاثير ضد رشد سلول هاي سرطاني بوده اند .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۰۸:۲۲ توسط:ابن سينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :